BLOKADY ALKOHOLOWE
420
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-420,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

BLOKADY ALKOHOLOWE

Nasza oferta

BLOKADY ALKOHOLOWE:

Stosowanie blokady alkoholowej ma jeden cel – maksymalnie utrudnić możliwość podróży pojazdem osobie, która zrobić tego nie powinna. Zasada działania jest niezwykle prosta. Urządzenie umożliwi uruchomienie silnika dopiero w momencie kiedy kierowca wprowadzi próbkę powietrza, która nie zawiera alkoholu. W każdym innym przypadku urządzenie zablokuje możliwość uruchomienia pojazdu.

Od 2015 roku w Polsce funkcjonuje ustawa, która reguluje możliwość wykorzystania blokady alkoholowej podczas starania się o wcześniejszy powrót za kierownicę. Zgodnie z art. 182a KK sąd ma możliwość po upływie połowy okresu karencji (lub po minimum 10 latach w momencie kiedy kierowca utracił uprawnienia dożywotnio) wydać postanowienie o dalszym wykonywaniu zakazu prowadzenia pojazdów poprzez możliwość prowadzenia wyłącznie pojazdów, które wyposażone są w blokadę alkoholową. Dzięki temu kierowca może wcześniej wrócić za kierownicę.

Blokada alkoholowa jest również świetnym rozwiązaniem dla firm posiadających własną flotę, ponieważ zabezpiecza je przed kosztami powstałymi w wyniku wypadku spowodowanego przez kierowcę będącego w stanie po spożyciu alkoholu.

W naszym warsztacie montujemy blokady alkoholowe dwóch wiodących marek AutoWatch oraz Lion. Blokady te spełniają wymogi zawarte w rozporządzeniu ministra infrastruktury i budownictwa z dnia 8 lipca 2016r., w sprawie wymagań funkcjonalnych i wymogów technicznych blokady alkoholowej oraz wzoru dokumentu potwierdzającego kalibrację blokady alkoholowej.